Asparagus Cap
Asparagus Cap
Asparagus Cap

Asparagus Cap

Fiyat : ₺750,00(KDV Dahil)

ASPARAGUS CAP
Hyaluronik İçeren Takviye Edici Gıda Hyaluronik asit, Kuşkonmaz ekstresi, L- lizin, Tip- 3 Kollajen, Tip- 4 Kollajen, Afrika sardunyası kök ekstresi, Kolostrum, Biotin, Vitamin A
ÜRÜN İÇERİĞİ
BETA KAROTEN (A VİTAMİNİ)

Bir provitamin A kaynağı olarak işlev görmesinin yanı sıra beta karoten, ayrıca bir yandan da antioksidan görevi görür.

Antioksidanlar, serbest radikal adı verilen kararsız molekülleri nötralize eden bileşiklerdir. Serbest radikal sayıları vücutta çok yükseldiğinde ve bir dengesizliğe neden olduğunda, oksidatif stres olarak bilinen hücresel ve dokusal hasara yol açar.

Oksidatif stres, bazı kronik hastalıkların gelişiminde rol oynadığı bilinen bir maddedir. Beta karoten gibi antioksidanlar ise vücuttaki oksidatif stresi azaltmaya veya önlemeye yardımcı olur.

Engellemeye yardımcı olabileceği bazı rahatsızlıklar aşağıdaki gibidir:

Bilişsel İşlevleri Geliştirebilir.

Beta karoten, antioksidan etkileri nedeniyle bilişsel işlevi geliştirebilen bir özelliğe sahiptir. Beta karoten de dahil olmak üzere antioksidanlara odaklanan çalışmalar, bilişsel işlev ve hafıza üzerinde beta karoten takviyesi ile ilişkili bazı faydaların olduğunu ortaya çıkardı.

Bununla birlikte, beta karoten açısından zengin olan besinleri tüketmenin, bilişsel gerileme riskini ve bunama gibi durumları azaltabileceği de biliniyor.

Cilt Sağlığını Düzenleyebilir.

Beta karoten ayrıca cildinizi güzelleştirmeye de yardımcı olabilir, antioksidan etkisi burada da kendini gösteriyor.

Beta karoten içerikli besinler tüketmek, cildin UV ışınlardan gelen radyasyona karşı korunmasını sağlayabilir. Kısacası yaz aylarında yalnızca güneş kremi sürerek değil, ek olarak beta karoten içeriği yüksek besinler tüketerek de güneşin olumsuz etkilerinden korunmak mümkün olabilir.

Akciğer Sağlığına fayda sağlayabilir.

Vücudun beta karotenden ürettiği A vitamini, akciğerlerin daha verimli çalışmasını sağlayabilir. Ek olarak, beta karoten içeren besinleri bol miktarda tüketen kişiler, akciğer kanseri de dahil olmak üzere birçok kansere karşı savunmalı hale gelebilir.

Göz Sağlığını İyileştirebilir.

Beta karoten gibi karotenoidleri içeriğinde bulunduran besinler, göz sağlığını geliştirmeye yardımcı olabilir. Görme kaybına sebep olan etmenleri ortadan kaldırmaya yardımcı olabilir.

Bazı Kanserlerin Riskini Azaltabilir.

Yapılan bir araştırma, solgan beta karoten gibi antioksidanlar açısından zengin gıdaların bazı kanserlerin ortaya çıkma riskini azalttığını ortaya çıkarmıştır. Premenopozal meme kanseri, Akciğer kanseri, Pankreas kanseri gibi.

Bir provitamin A kaynağı ayrıca bir yandan da antioksidan görevi görebilir.

Antioksidanlar, serbest radikal adı verilen kararsız molekülleri nötralize eden bileşiklerdir.

Hücresel ve dokusal hasarların onarılmasına faydalı olabilir.

Tip 3 kollajen

Organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kan dokusunu oluşturmaya yardımcı olabilir.

Aynı zamanda cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasına da yardımcı olabilmektedir.

Kasları ve organları desteklemenin yanı sıra damarlara da elastikiyet verebilmektedir.

Gastrointestinal sistem, kalp, kan ve kas damarlarında ve ciltte esneklik ve sıkılık kazandırma gibi pek çok görevi vardır.

Kolajen takviyeleri; saç sağlığından kıkırdağa, yüzdeki kırışıklardan kalp hastalıklarına geniş bir yelpazedeki istenmeyen olayları önlemede yardımcı olur.

Kolajen takviyesi kullananlar, vücutlarındaki kolajen miktarını artırarak daha sağlıklı bir yaşamı hedefler. Özellikle son yıllarda yüz güzelliği için yaşlanma karşıtı etki gösteren takviyeler sıklıkla kullanılmaktadır.

Yapılan çalışmalar kolajen kullanılmasının vücudumuza olumlu faydaları için umut vermektedir.

Yaşlanmanın kaçınılmaz sonuçlarından bir diğeri olan selülit oluşumunu önleyerek, deri dokusunda iyileşme sağlayabilir. Bağ dokusunu sıkılaştırarak, özellikle kadınlarda kalça ve bacaklarda kötü bir görünüme neden olan selülitleri hafifletebilir.

Yetişkinlerin eklem kısımlarında bulunan kıkırdak dokunun yapısında yoğun olarak bulunur.

Tip 3 kolajenin eksik olması durumunda kıkırdak doku hasar görür ve eklem sorunları, sertleşme ve ağrı gibi durumlar görülebilir. Tip 3 kolajen kullanılarak eklemlerin sağlıklı bir şekilde hareket edebilmesine yardımcı olunur.

Tip 3, insan vücudundaki kanın pıhtılaşmasında aktif olarak görev alır. Kandaki pıhtılaşmayı sağlayan trombosit hücreleri ile sıkı bir ilişkisi olan bu tip kolajen aynı zamanda hızlı bir iyileşme süreci sağlayabilir.

Sinir sisteminde ve göz kanallarında hücre canlılığını koruyarak kan hücrelerinin bu kısımlara iletilmesini sağlayan TİP 3 kolajen, damarların elastik yapısını korumasını sağlayabilir.

Yapılan araştırmalarda Tip 3 kolajenin embriyogenez aşamasında beyinin yapısının oluşmasını sağlayan proteinlerden biri olduğu görülmüştür. COL3A1 geninin ürettiği bu kolajen tipi henüz embriyo aşamasında olan canlı için sinir sistemi ve damarların oluşmasında da hayati öneme sahip olabilir

Biyotin

Kan hücrelerinin ve sinir dokusunun bakımını da sağlayabilir.

Kan şekeri düzeylerini normalleştirmeye ve diyabeti önlemeye yardımcı olabilir.

Kötü kolesterolü (LDL) düşürebilir ve iyi kolesterolü (HDL) artırarak kalp hastalıklarına karşı koruyucu etki gösterebilir.

Biotin, doku oluşumunu ve yenilenmesini destekleyebilr.

Biotin, besinlerin enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olan B kompleks vitaminidir.

Cilt, saç, tırnak, göz, karaciğer, sinir sistemi sağlığı için faydalı olabilir. Ayrıca kötü kolesterol ve kan şekerini düzenleyebilir.

Embriyonik büyüme sürecinde hayati işlevleri olduğu için hamilelik sırasında alınması gereken başlıca vitamin desteklerinden biridir.

Sigara kullanımı, yetersiz beslenme ve diyabet vücuttaki biotin seviyesini düşürebilir. Biotin eksikliği; saç kaybına, tırnak kırılmasına, ciltte döküntülere, yüksek kolesterole ve kalp sağlığı sorunlarına yol açabilir.

Biotin eksikliğinde; depresyon, yorgunluk, halüsinasyon, kol ve bacaklarda karıncalanma gibi belirtiler gözlenebilir.

Yumurta sarısı, karaciğer ve balık zengin biotin kaynaklarıdır. Biotin gıdalardan alınabilir. Ama bazı durumlarda takviyeler de gerekebilir.

Biotin takviyeleri; akne, egzama için fayda sağlayabilir. Saç kaybını önlemede ve diyabet tedavisinde yardımcıdır.

Umca

Bu eşsiz bitkinin ana vatanı Güney Afrika kıyılarıdır.

Çiçekleri olan otsu formdaki Afrika sardunyası, sağlık açısından kökleri kullanmak suretiyle değerlendirilir.

Sağlık açısından uzun yıllardır etkinliğini ispatlamış olan bu bitkinin pek çok klinik çalışması vardır. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde kimyasal ilaçlara karşı alternatif bir çözüm olarak kullanılabilir.

Umca solüsyon; başta grip olmak üzere, boğaz enfeksiyonu, öksürük, soğuk algınlığı ve sinüzit gibi üst solunum yollarına ait vücut alanlarında etkili olabilir. Hastalık zamanlarında yaşanan boğaz kızarıklığı, iltihap ve ağrıların tedavi edilmesinde de kullanılabilir.

Özellikle çocuklarda yorgunluk, halsizlik ve enfeksiyondan kaynaklanan ateş durumlarında, bu olumsuz etkenlerin verdiği problemleri azaltabilir.

Akut ve kronik enfeksiyonlar, özellikle de solunum yolları enfeksiyonları (örneğin soğuk algınlığı ve bronşit, COVID gibi) ve kulak-burun-boğaz enfeksiyonları (örneğin sinüzit, anjin, rinofarenjit gibi) tedavisine yardımcı olabilir.

Umca, üst solunum yolu rahatsızlıklarında semptomların rahatlaması için kullanılabilir. Aynı zamanda vücuttaki bakteri ve virüsleri bloke ederek, vücuda zarar vermelerini önleyebilir. Böylece mevcut hastalığın daha hızlı iyileşmesinde yardımcı olabilir.

Lizin

Lizin (lysine) adlı amino asit, kritik vücut proteinlerinin yapımında hayati bir önem taşır.

Büyüme, doku onarımı ve antikorların, hormonların ve enzimlerin üretimi için gereklidir.

Herpes simplex enfeksiyonunun (ateş ve soğuk algınlığı uçukları) ortaya çıkmasını azaltmada ve önlenmesinde yardımcı olur.

Bağışıklık fonksiyonu, hemoglobin üretimi ve enerji regülasyonu için önemlidir.

Lizin: Protein sentezi, hormon ve enzim üretiminde ve kalsiyum emiliminde önemli rol oynayabilir.

Bağışıklık fonksiyonu, kollajen ve elastin üretiminde faydalar sağlayabilir.

Uçuk ve ağız yaralarına faydalı olabilir.

Kuşkonmaz

BSindirimi geliştirebilir.

Kuşkonmaz; yaygın olarak prebiyotik olarak bilinen bir tür kompleks karbonhidrat olan önemli miktarda inülin içerir. İnülin, besinlerin daha iyi emilimine yardımcı olur.

Kilo vermek isteyenler için ideal olabilir.

Sadece yağsız ve kalorileri düşük olan kuşkonmaz, aynı zamanda çok fazla çözünür ve çözünmeyen lif içerir ve kilo vermeye çalışanlar için iyi bir yardımcı olabilir. Vücudunuz lifi yavaş yavaş sindirirken, öğünler arasında kendinizi tok hissetmenizi sağlar.

İdrar yollarını temizleyebilir.

Kuşkonmaz, yüksek seviyede amino asit asparagin içerir. Bu da onu doğal bir idrar söktürücü yapar. Başka bir deyişle, daha fazla kuşkonmaz yemek, vücudunuzdaki aşırı sıvı ve tuzu atmanıza yardımcı olabilir. Bu da idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirebilir.

Kuşkonmaz aynı zamanda bir diğer önemli antioksidan olan E vitamini kaynağıdır. Bu vitamin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olabilir ve hücreleri serbest radikallerin zararlı etkilerinden koruyabilir.

Kemik sağlığını koruyabilir.

Diğer yeşil yapraklı sebzelerle birlikte kuşkonmaz da iyi bir K vitamini kaynağıdır. K vitamini, pıhtılaşma ve kemik sağlığı için çok önemlidir.

Diyabeti kontrol edebilir.

Kuşkonmazda bulunan anti-enflamatuar besinler, tip 2 diyabet de dahil olmak üzere kronik sağlık sorunları riskini azaltmada yardımcı olabilir. Bu yararlı etki ayrıca vücudun kan şekeri seviyelerinin düzenlenmesinde hayati bir rol oynayan mineral kromun varlığına da atfedilir. Bu konuda yapılan çalışmalar, kan şekeri seviyelerini kontrol etmede yardımcı olduğunu, insülin sekresyonunu iyileştirdiğini ve anti- diyabetik etki sağladığını kanıtlamıştır.

Tip 3 Kollajen

Organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşeninden oluşmaktadır. Kan dokusunu oluşturmaya yardımcı olabilir.

Aynı zamanda cildin esnekliğini ve sıkılığını korumasına da yardımcı olabilir.

Kasları ve organları desteklemenin yanı sıra damarlara da elastikiyet verebilmektedir.

Gastrointestinal sistem, kalp, kan ve kas damarlarında ve ciltte esneklik ve sıkılık kazandırma gibi pek çok yararları olabilir.

Kolajen takviyeleri; saç sağlığından kıkırdağa, yüzdeki kırışıklardan kalp hastalıklarına geniş bir yelpazedeki istenmeyen olayları önlemede yardımcı olabilir.

Kolajen takviyesi kullananlar, vücutlarındaki kolajen miktarını artırarak daha sağlıklı bir yaşamı hedefler. Özellikle son yıllarda yüz güzelliği için yaşlanma karşıtı etki gösteren takviyeler sıklıkla kullanılmaktadır..

Yapılan çalışmalar kolajen kullanılmasının vücudumuza olumlu faydaları için umut vermektedir.

Yaşlanmanın kaçınılmaz sonuçlarından bir diğeri olan selülit oluşumunu önleyerek, deri dokusunda iyileşme sağlayabilir. Bağ dokusunu sıkılaştırarak, özellikle kadınlarda kalça ve bacaklarda kötü bir görünüme neden olan selülitleri hafifletebilir.

Yetişkinlerin eklem kısımlarında bulunan kıkırdak dokunun yapısında yoğun olarak bulunur.

Tip 3 kolajenin eksik olması durumunda kıkırdak doku hasar görür ve eklem sorunları, sertleşme ve ağrı gibi durumlar görülebilir. Tip 3 kolajen kullanılarak eklemlerin sağlıklı bir şekilde hareket edebilmesine yardımcı olunur.

Tip 3, insan vücudundaki kanın pıhtılaşmasında aktif olarak görev alır. Kandaki pıhtılaşmayı sağlayan trombosit hücreleri ile sıkı bir ilişkisi olan bu tip kolajen aynı zamanda hızlı bir iyileşme süreci sağlayabilir.

Sinir sisteminde ve göz kanallarında hücre canlılığını koruyarak kan hücrelerinin bu kısımlara iletilmesini sağlayan TİP 3 kolajen, damarların elastik yapısını korumasını sağlayabilir.

Yapılan araştırmalarda Tip 3 kolajenin embriyogenez aşamasında beyinin yapısının oluşmasını sağlayan proteinlerden biri olduğu görülmüştür.

Tip 4 Kollajen

Cildin sıvı filtrasyonu aşamasında rol oynayan tip 4 kolajen, sindirim ve solunum yüzeylerini oluşturmaktadır.

Cildin derin katmanlarında bulunan kolajen tipi, yağ ve organları çevreleyen bazal zarın oluşumunda etkili olabilir.

Doğal bir nemlendiricidir. Cildin; nem seviyelerini koruyabilir, daha da iyileşmesine yardımcı olabilir. Cilde sıkı ve sağlıklı görünüm kazandırabilir.

Antioksidan özelliğe sahiptir ve bu da cildi serbest radikal hasarlarına karşı korumaya yardımcı olabileceği anlamına gelir.

Yüksek lif içeriği mevcuttur. Organlardaki yaraların ve hasarların iyileşmesine yardımcı olabilir. Virüslerle savaşmaya yardımcı olabilir. Vücuttaki toksinlerin temizlenmesine yardımcı olabilir. Vücudun kuvvetlenmesine destek sağlayabilir. Kas gücünü ve dayanıklılığı artırabilir. Alerjik hastalıklara iyi gelebilir. İdrar söktürmeye yardımcı olabilir. Mesaneyi enfeksiyon ve ödemden korumaya yardımcı olabilir. Böbrek taşlarının atılmasına yardımcı olabilir. Bağışıklık sisteminin desteklenmesinde yardımcı olabilir. Romatizma ağrılarının hafifletmesine yardımcı olabilir. Saç dökülmesini önleyebilir ve kellik tedavisine yardımcı olabilir. Mide bulantısı ve ishalin azalmasına yardımcı olabilir. Diş eti iltihabına bağlı kanamaları azaltmaya yardımcı olabilir. Böcek ısırıkları tedavisinde yardımcı olabilir. Kasların güçlenmesini desteklemeye yardımcı olabilir. Kan basıncı seviyelerini düzenlemeye yardımcı olabilir. Kanser riskini önlemeye yarar sağlayabilir. Metabolizmayı hızlandırmaya ve zayıflamaya yardımcı olabilir. Kan şekerini desteklemeye yardım edebilir. Stresten korunmaya yardım edebilir. Cilt lekelerini ortadan kaldırmayı destekleyebilir. Cildi yumuşatabilir, akne ve sivilcelerin giderilmesine yardımcı olabilir. Diş ağrılarını azaltmaya ve diş etlerini kuvvetlendirmeye yardımcı olabilir. Bademcik ve boğaz ağrılarına iyi gelebilir. Mide rahatsızlıklarına hafifletmeye yardımcı olabilir. Diyabeti kontrol etmeye yardımcı olabilir. Bağışıklık sisteminin güçlenmesini destekleyebilir.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı

Sizlere en iyi alışveriş deneyimini sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için Kvkk sözleşmesini inceleyebilirsiniz.